– 7 – 11 mai 2012 -
În perioada 7 – 11 mai 2011, D.G.A.S.P.C. Prahova a derulat o serie de acţiuni de voluntariat, în cadrul Săptămânii Naţionale a Voluntariatului:
1. ,,Donez pentru tine” - donare de sânge la Centrul de Transfuzie Sanguină Ploieşti (au participat angajați ai D.G.A.S.P.C. Prahova – sediu și centrele aflate în subordine);
2. ,,Împreună pentru natură” - plantare pomi fructiferi la Centrul de Plasament Câmpina (au participat angajați și copii din cadrul Centrului de Plasament Câmpina, precum și personal de la sediul instituției).

