- 8 aprilie 2012 -
În data de 8 aprilie 2012, la sala Polivalentă a Hotelului ,,Central” din Ploieşti, a fost organizat ,,Balul florilor”, primul bal caritabil organizat pentru copiii din centrele de plasament aflate în subordinea D.G.A.S.P.C. Prahova.
Evenimentul a fost onorat de numeroase personalităţi ale judeţului, parlamentari, directori de instituţii, consilieri locali, oameni politici şi de afaceri.
La acţiune au participat şi 52 de copii din sistemul de protecţie al D.G.A.S.P.C. Prahova, aceştia încântând publicul spectator cu momente speciale de dans, muzică şi poezie, precum şi cu o inedită paradă a modei, ţinutele fiind realizate din materiale eco.